דף הבית | מפת אתר | צור קשר | English
חדשות ועידכונים
מעוניינים להזמין שקיות ? התקשרו: 08-6357720 או לחצו כאן

פתרונות החברה
אריזות מונעות קורוזיה VCI2000
פרופילי פסגור Zipper Profiles
אריזות אנטי סטטי Anti static
אריזות אנטיפוג Anti-Fog | גרופית
אריזות ביופרש BioFresh
שקיות פסגור - Zipper Bags
שקיות מכירה (דליה מחוזקת)
שקיות מתלה
לקבלת פרטים נוספים

תורת-הפלסטיק---באנר

תכונות ושימושים

פוליאתילן - יריעות מחומרים פלסטיים – תכונות ושימושים:


1. פוליאתילן צפיפות נמוכה 0.93 – 0.915 ג. סמ"ק:


משמש לאריזה קמעונאית ושקים לאריזות תעשייתיות וחקלאיות למשקל של עד 50 ק"ג. החומר שקוף למחצה אך הוא בעל חוזק מכני סביר ויש לו התנגדות טובה לקריעה, אינרטיות כימית ןחסינות בפני פיטריות וחיידקים, עבירות נמוכה לאדי מים ועמידות גבוהה למים. ניתן להדפסה לאחר טיפול מתאים. עמיד בטמפרטורה נמוכה עד C °60- . עבירות גבוהה לחמצן ולגזים אחרים. כושר הלחמה מצויין.
 

2. polyethylene לינארי צפיפות נמוכה LLDPE:


פיתוח של קו פולימרים בעל תכונות מכניות העולות בהרבה על אלה של LDPE, בכדי לקבל תוצאות מאוזנות ולהקל על תהליכי הייצור, מקובל לערבב חומר זה באחוזים שונים של LDPE.
 

3. פוליאתילן בצפיפות גבוהה HDPE מעל 0.96 ג.סמ"ק ופוליאתילן צפיפות בינונית MDPE 0.935 – 0.945 ג.סמ"ק:

ה- HDPE חזק וקשיח יותר מה- LDPE פרט לחוזק נגיפה והתנגדות נמוכה לקריעה באופן מיוחד לכיוון האורך. שקיפות לא טובה. ניתן ליצור יריעות בעוביים נמוכים (6 מיקרון). כל התכונות המכניות והכימיות עולות בהרבה שח אלה של LDPE. ניתן לשימוש עד לטמפרטורה של רתיחת מים. ה- MDPE תופס מקום באמצע.
 

4. פוליפרופילן :


התפתחויות טכנולוגיות בפילמור בעזרת זרזים חדשניים שפרו את רוב התכונות של הפולימר, ייעלו את הפילמור והוזילו אותו. הפוליפרופילן בעל תכונות מכניות טובות ותכונות אופטיות מעולות. החומר עמיד בטמפרטורות עד C °135. מתחת ל- 0 מעלות החומר מאבד מגמישותו – לא מתאים לאחסון בקירור. עבירות לגזים משופרת משל ה  polyethylene אך עדיין גבוהה למדי. עמידות בפני מים ואטימות לאדי מים טובה. הדפסה מצריכה טיפול קודם.
תכונות הפוליפרופילן תלויות בשיטות הייצור. יריעות המיוצרות בניפוח הינן בעלות תכונות בינוניות, בעלות כושר הלחמה טוב ומיועדות לאריזות פשוטות.
PP – רגיל לשימושים פשוטים כגון אריזת פרחים.
OPP – חומר שעבר מתיחה לכיוון האורך. טיפול זה מעלה את כלל התכונות הפיסיקליות.
BOPP – חומר מעולה שעבר מתיחה לשני הכיוונים. בעל חוזק מכני גבוה ותכונות אופטיות מעולות, דומה לצלופן אך עולה עליו בעמידות הגבוהה למים ואטימות בפני אדי מים. לא ניתן להלחמה בחום ויש צורך בציפוי עם חומר אחר או בקו – אקסטרוזיה עם פולימר אחר שניתן להלחמה. קיימים קו – פולימרים אשר מקלים על בעיות כגון כושר עיבוד, הלחמה בחום ועמידות יותר טובה בטמפרטורות מתחת לאפס
 

5. אינומר – סורלין:


חומר זה בדרך כלל לא משמש כחומר עצמאי אלא כמרכיב של יריעות דגו – שכבתיות או רב – שכבתיות. לחומר תכונות חוזק מעולות, שקיפות ועמידות גבוהה לשמנים ודלקים, כושר הלחמה גבוה שמסוגל להתגבר על דופן השקית בשעת הלחמה. סודו של החומר טמון בתוספת אטומים (איונים) של מתכת נתרן או אבץ שלכל אחד יתרונות וחסרונות מסויימים שיש לקחת בחשבון בעת הבחירה.
 

6. פולי - אתילן – ווניל אצטת P.E.V.A:


קו פולימר של פוליאתילן בעל תכונות הדומות לגומי, תלוי באחוזי הוויניל-אצטת בתוך הפולימר. עד 5% ההשפעה מוגבלת אך היא משפרת במידת מה את כושר ההלחמה.
12% - 8 משנים בצורה בולטת את תכונות החומר וגמישותו ולכן עמידותו לקריעה וכמכבה משתפרות. כושר ההלחמה עולה וכן העמידות בטמפרטורה נמוכה.
20% - 18 החומר נעשה דומה יותר לגומי, אין חומר זה בשימוש כחומר בודד אלא כמרכיב ביריעות רב – שכבתיות.
מעל 28% חומר זה משמש כדבק או שכבה מקשרת ביריעות רב שכבתיות.
חומר מעל 10% V.A אינו כשיר לשימוש במגע עם מזון, כמו כן מחמירה דביקות היריעה.
 

7. רו – פולימרים אחרים של פוליאתילן ESS ואחרים:


חומרים אלו בשימוש למען השגת תכונות ספציפיות כמרכיבים של יריעות רב שכבתיות.
 

8. פוליאתילן צפיפות נמוכה מאד VLDPE:


לחומר זה תכונות בדומה ל- E.V.A לא בשימוש כחומר עצמאי. צפיפות 0.9 ג.סמ"ק
 

9. פוליבוטילן: שם מסחרי SHELL עבור פולימר N פוליבוטן:


חומר זה לא חדר לשימוש נרחב כחומר ליריעות, למרות כמה יתרונות בולטים. לחומר זה חוזק מכני מעולה המאפשר ירידה משמעותית בעובי של שקים כבדים. יש לחומר עמידות מעולה בטמפרטורה גבוהה. חסרונו הוא בקושי להלחמה ובעייתיות מסויימת ביצור.
 

10. פוליקרבונט:


נעשים מאמצים להחדיר פולימר זה לשימוש כחומר גלם ליריעות. לחומר שקיפות גבוהה וחזק מכני גבוה. אטימותו לגזים ואדי מים בינונית. יתרונו הבולט הוא בעמידותו בטמפרטורות גבוהות. החוזק המכני לא משתנה בהרבה כאשר הטמפרטורה עולה.
 

11. יריעות רב שכבתיות:


יריעות אלו מיוצרות ע"י הדבקה למינציה או ע"י קו – אקסטרוזיה. בלמינציה אין הגבלות לגבי מספר השכבות. ניתנות להאחדה שכבות מחומרים שונים כגון: נייר או רדידי אלומיניום. יריעות בקו – אקסטרוזיה פופולריות. השימוש ביריעות נעשה בכל אותם תחומים בהם נדרשים חיי מדף ארוכים. דרישות לגבי עבירות לגזים (חמצן) ועבירות לאדי מים יחד עם הדרישות לכושר הלחמה ואפשרות לעיצוב בחום, מונעות שימוש ביריעות חד שכבתיות, לכן כל היריעות מורכבות משכבה של חומר עם עבירות נמוכה.
החומרים בשימוש הם: ניילון, פוליאסטר, פולי – די – ווינל כלוריד (סראן), polyethylene – וויניל – אלכוהול EVOH PVAL, האחרון משמש כמרכיב חשוב לאריזות משמרות, הודות לתכונות האטימות המצויינת.
רוב החומרים אינם מתחברים זה לזה ויש צורך בשכבה מחברת, דבר זה גורם לריבוי השכבות ולתחכום בייצור.
 

12. פולי – וויניל – כלוריד P.V.C:


פי.וי.סי. קשיח ויריעות בעלות תכונות אופטיות מעולות. תכונות מכניות מעולות בחוזק במתיחה, עבירות נמוכה לגזים ועמידות טובה מאד בשמנים. עמיד בפני חומצות ובסיסים, אך מסיסות מסויימת לגבי מוססים אורגניים.
 

13. פי. וי. סי. רך :

כל התכונות תלויות בכמות ובטיב התוספות המרככות PLASTICIZERS בתערובת. הגדלת אחוז התוספות גורמת להגמשה הולכת וגדלה. יש להקפיד על שימוש בחומרים כשרים מבחינה פיזיולוגית כאשר מדובר באריזות מזון ולבחור מרכיבים נטולי ריח. הלחמה נעשת במכשירי תדירות גבוהה או גלים על קוליים.
השימוש בחומר זה נמצא בנסיגה עקב בעיות של איכות הסביבה וארגוני מזון בגלל תכונת הכלור שבו הנחשבת כמזיקה.

14. פולי – וויניל – די – כלוריד P.V.D.C:

חומר מעולה, החומר מצטיין בכל התחומים. אטימות מעולה בפני גזים ואדי מים, חוזק מכני, נוקשות, חוזק קריעה, ניתן להלחמה. החומר עצמאי בשימוש ומשמש כשרינק לבשר ועופות, ציפוי לדפיפים לשימור אטימות לגזים, אריזות וואקום.

15. פולי – וויניל – אלכוהול P.V.A:

חומר מיוחד שנמס במים. ניתן לכוון את טמפרטורת ההתמוססות כך שאפשר לייצר חומר אשר נמס רק במים חמים, וכזה שנמס במים קרים. נמצא בשימוש באריזה לתוספות כביסה או שקיות פסולת בבתי חולים.

16. פוליסטירן:

יריעות פוליסטירן בעלות שקיפות מעולה, אך כל יתר התכונות – חוזק מכני, עמידות בטמפרטורות נמוכות וגבוהות ואטימות בפני מים הן בינוניות. התכונות הכימיות לגבי חומצות ובסיסים טובות. משמש כיריעה ב"חלון" לקופסאות קרטון, בעוביים גדולים יותר בשימוש לאריזה בועה (בליסטר).

17. צלולוז אצטת:

שקיפות מעולה וברק. ניתן להדפסה ללא טיפול מוקדם. חומר נוקשה עם תכונות מכניות טובות, רגיש לחומצות ובסיסים בריכוז גבוה. עבירות גבוהה לגזים וכן לאדי מים. החומר כולל חומרים מרככים ויש לודא התאמתם לאריזת מזון. צלולוז אצטת לא ניתן להלחמה בחום ויש צורך בהדבקה. משמש באופן מיוחד כחומר תצוגה וללמינציה על ספרים, ירחונים וכו'. בגלל עבירות לאוויר החומר שימושי לאריזת מזון טרי "חלון" לקופסאות קרטון ומשמש גם כדבק.

18. ניילון – (פוליאמיד):

הניילון מייצג קבוצה של חומרים אשר תכונותיהם מושפעות מהרכבם הכימי. קיימים מספר חומרים כאשר העיקריים הם ניילון 6, ניילון 66, ניילון 6/10 וניילון 12. המשותף בן כולם הוא החוזק המכני הגבוה, עמידות בטמפרטורות גבוהות ונמוכות. ניילונים סופגים מים וכל תכונותיהם מושפעות מתכולת המים. מבחינה כימית הם עמידים בפני חומצות ובסיסים חלשים, אך מתמוססים בחומצות מינרליות חזקות. עמידים בפני שמנים ושומנים ובפני בסיסים מרוכזים. שקיפות וברק טובים, ניתן להדפסה ללא טיפול מוקדם. נמצא בשימוש נרחב כחומר לאריזת ואקום, שקיות בישול ואפיה, בדרך כלל כמרכיב עם polyethylene  ו/או איונומר. חומר אריזה לחלקי מכונות משומנים, מיסבים וכו'. כמו כן למעי לנקניק.

19. פוליאסטר:

פוליאסטר תרמופלסטי בעצם polyethylene טרפתלאתי. חומר מעולה מבחינת חוזקו המכני ותכונותיו האופטיות. אטימות טובה לאדי מים ולגבי מזון בדומה לניילון. עמיד בפני שמנים ושומנים. עמידות יוצאת מן הכלל בטמפרטורות גבוהות ונמוכות ממינוס 70 מעלות צלסיוס ועד לפלוס 200 מעלות צלסיוס. בדרך כלל כמרכיב כדיפוף ליריעות אריזת ואקום. MYLAR מתוח באורך וברוחב משמש לאריזת מזון ושקיות בישול. חומר טוב לאריזת קרום (סקין) ובועה (בליסטר) ולמכלי מזון בתנורים רגילים ומיקרו- גל.
 

↑חזרה לראש הדף בחזרה לדף הבית

קיבוץ גרופית, ד .נ אילות, מיקוד 8882500   טל': 08-6355600 - 08-6357720 - 08-6355601, פקס: 08-6357723,  דוא"ל: info@grofitplastics.com


פתרונות אריזה | מפעל פלסטיק | אריזות מונעות קורוזיה | פרופילי פסגור | הארכת חיי מדף | אריזות אנטי סטטי | אנטיפוג | אריזות ואקום | פוליאתילן | אריזות ניילון | שקיות פסגור | פולימריםמתלים לשקיות | שקיות פלסטיק | שקיות ואקום | ייצור שקיות ניילון | פוליפרופילן | שקיות מתלה | אריזה פלסטיק | מידע מקצועי

 

 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט